ZDROWIE PSYCHICZNE I DOBRE SAMOPOCZUCIE


Dzieci i młodzież spędzają coraz więcej czasu w domu, z dala od rutyny, przyjaciół i zajęć. Oto kilka wskazówek, jak wspierać dobre samopoczucie młodej osoby i swoje własne.

Emocje dzieci mogą czasami wydawać się duże i nieprzewidywalne. W większości przypadków jest to normalne i stanowi część rozwijającego się umysłu. Oto 10 różnych sposobów, w jaki możesz pomóc swojemu dziecku, aby spróbowało znaleźć sens w tym, co czuje.

Ponieważ szkoły są zamknięte, a wiele osób pracuje w domu, wiemy, że w tym okresie naprawdę ważne jest, aby zadbać o swoje samopoczucie psychiczne i emocjonalne, jak również o zdrowie fizyczne.

Zwłaszcza dzieci i młodzież będą teraz spędzać dni w domu, z dala od swoich zwyczajowych zajęć, przyjaciół i aktywności.

Może to rodzić obawy o wpływ, jaki może to mieć na rozwój dziecka, jego zdrowie fizyczne i psychiczne, jak również na samopoczucie rodziny.

Oto kilka wskazówek, jak wspierać dobre samopoczucie młodej osoby.


Zajęcia bez ekranu, które możesz wykonywać w domu - Kliknij na link lub obrazek, aby pobrać PDF


Materiały do pobrania w formacie PDF - kliknij na obrazek, aby pobrać!


Bardzo przydatne linki internetowe

Wsparcie Novio to internetowe podejście do dzielenia się informacjami na temat SEND dla rodziców, opiekunów i profesjonalistów w rejonie południowym.


Samoopieka i zdrowie psychiczne są ze sobą powiązane, zaniedbanie jednego może mieć negatywny wpływ na drugie. Samoopieka u dzieci jest bardzo ważna, ale jest równie ważna dla dorosłych! Pobierz NHS Self Care Kit poniżej, klikając na obrazek lub link!

Alfabetyczny przewodnik po dobrym samopoczuciu

Felpham Beach Zdjęcie w nagłówku tej strony (C) Sarah Ferris Jan 2021